hayabusa00 kirjoitti:Nytpä vapun aikaan nauti näistä: hyvistä juomista ja ystävistä. Mut muista vain, kun valmistuu shotti, niin laita lasin reunalle papiljotti. Ja kun tyhjä on lasi ja juoma juotu, laita paplari päähän, muistat juomien määrän. Aamulla tietää, montako otti, siitä muistuttaa papiljotti. Ja vaikka aamulla krapula ois syvin, niin onpahan ainakin tukka hyvin! Hauskaa vappua!
Tosi hyvä....muistaapahan sitten noitten juotujen määränkin
Mutta entäs jos ei oo tukkaa....niinku mulla ??
Vähän OT mut pikku simassa.....
Anopille hankittiin kauppakassiksi mopokoppi kun appiukolta ei enää ajo oikein suju
No tänään sit alkoi se via dolorosa kun anoppi joka vasta eilen sai sen mopokortin välttämättä halusi viedä mut kaupalle ja saada ajo-opetusta samalla.. ( Voi luoja armahda )
Väkisinkin tuon 12 km kärsimysnäytelmän aikana tuli mieleen et mitenkähän tähän kirstuun sais padan busasta, menis vähän nopeammin noi etappien välit :fing