Sivu 1/1

Lähetetty: 07 Huhti 2008, 14:52
Kirjoittaja JakeS
Tämä nyt on varmasti monelle aivan idiootin tekemä kysymys, mutta pakko kysyä kun peukalo on melkein keskellä kämmentä :p Aloin vaihtamaan sitä kilpitelinettä aikani kuluksi ja tuon rekisterikilven virtapiuhan pujottaminen siististi pois ettei tarttisi katkoa on ongelma. Sen verran tiiviissä nipussa tuppaa olemaan ja kärsivällisyyttä on kuin bullterrierillä :D Mistä/miten olette sen pujottanut pois ? Kyseessä on siis -08 busa.



Edited By JakeS on 1207570344

Lähetetty: 07 Huhti 2008, 15:29
Kirjoittaja 98-1197316477
JakeS kirjoitti:Tämä nyt on varmasti monelle aivan idiootin tekemä kysymys, mutta pakko kysyä kun peukalo on melkein keskellä kämmentä :p Aloin vaihtamaan sitä kilpitelinettä aikani kuluksi ja tuon rekisterikilven virtapiuhan pujottaminen siististi pois ettei tarttisi katkoa on ongelma. Sen verran tiiviissä nipussa tuppaa olemaan ja kärsivällisyyttä on kuin bullterrierillä :D Mistä/miten olette sen pujottanut pois ? Kyseessä on siis -08 busa.

Raota kunnolla sitä sisälokaria ja seuraat piuhaa niin pitäs näkyä musta nippuside,se poikki vaikka puukolla,sit taka jakkara pois ja liikuttelet sitä piuhaa niin osaat irrottaa oikean pikaliittimen(valkoinen),sit vaan nytkyttelet piuhan ulos sisälokarin välistä.Näin ainakin itse onnistuin. :smoking: .




Edited By busai on 1207571465

Lähetetty: 07 Huhti 2008, 16:34
Kirjoittaja JakeS
Homma hoidossa ja teline vaihdettu. Sen verran hämärää autotallissa etten sitä mustaa nippusidettä nähnyt. Kiitokset avusta.

Lähetetty: 03 Touko 2008, 08:24
Kirjoittaja 77-1205657746
Mitens muuten on sen ns. takaheijastimen kanssa, kun modaa/vaihtaa kilpitelineen ???
Eikös K8:ssa ainakin ole heijastava takalamppu, joten pitääkö lain mukaan vielä laittaa erillinenkin heijastin?

Lähetetty: 03 Touko 2008, 08:35
Kirjoittaja Jukkis
Miksa kirjoitti:Mitens muuten on sen ns. takaheijastimen kanssa, kun modaa/vaihtaa kilpitelineen ???
Eikös K8:ssa ainakin ole heijastava takalamppu, joten pitääkö lain mukaan vielä laittaa erillinenkin heijastin?
:D ooks nähny heijastimia modatuissa persusksissa.. ei poliisit siihen puutu, jos muuten käyttäytyminen,ulkonäkö pakota johki puuttua... :;):
vaikeaselkoista :)

Lähetetty: 03 Touko 2008, 08:46
Kirjoittaja 77-1205657746
Kiitti vastauksesta, näinhän se taitaapi olla :)
Nyt on vaan sellainen tilanne, että mulla on youshin R77 sliparit rapakon takaa, ja niissä ei ole E hyväksyntää..
Eli pitääpi olla tarkkana, ettei oikeastaan mistään löydy sanomista, muuten miliisit hoksaa myös ne hormit :D