Kyessä on motorolan ns srecord jota useimmat ohjelmat osavat lukea tai sitten sitä voi käsitellä mot2bin ohjelmalla.
Nyt vaan dissassembloimaan ja etsimään niitä karttoja ohjelmakoodista. Ainakin ladattaessa näytti siltä 000300000 alueella olisi hyvin karttojen kaltaista dataa.
Tässä alla tuo tiedosto siis:
http://macmadigan.no-ip.com/Public....074.mot
EDIT HUOM - tuossa tiedostossa on vielä ohjelmakoodin osalta pieniä päällekäisyyksiä, vahingossa lukulaite luki muutaman alueen liikaa tai tuplasti. Joka tapauksessa analyze ohjelmalla nuo kartat löytyvät sieltä 0x0003xxxx alueelta helposti.
EDIT2 HUOM - koodi luettu uudestaan, nyt pitäisi olla täydellinen. Tai jos löytyy virheitä niin ainakaan ei ole meikäläisen tiedossa.
Analyze ohjelma löytyy täältä:
http://www.bikeland.info/downloads/ecu/analyze.zip
Ja mot2bin täältä:
http://www.keil.com/download/docs/10.asp
ja valmiiksi käännetty (ehkä myös vielä virheitä sisältävä mutta sellainen mistä kartat löytyvät) bin tiedosto täältä:
http://macmadigan.no-ip.com/Public/ECU/SH7052.BIN
Edited By PetriK on 1195925549