Uusimmassa MP-maailma lehdessä on poliisimoottoripyöristä juttua ja yks poliisi kertoo joutuneensa pari vuotta sitten takaa-ajoon lahden väylällä.... "se takaa-ajo synnytti monia vaaratilanteita. Oma pyöräni venyi äärimmilleen mutta vauhti ei riittänyt Hayabusalle"
...pakko kai niiden on bemarit ja jammut päivittää.
Humppanisti kirjoitti:Uusimmassa MP-maailma lehdessä on poliisimoottoripyöristä juttua ja yks poliisi kertoo joutuneensa pari vuotta sitten takaa-ajoon lahden väylällä.... "se takaa-ajo synnytti monia vaaratilanteita. Oma pyöräni venyi äärimmilleen mutta vauhti ei riittänyt Hayabusalle"
...pakko kai niiden on bemarit ja jammut päivittää.
No, miten sen nyt ottaa... Haastateltavana ollut poliisi ajoi bemarilla jonka huippunopeus on noin 230 km/h hyvissä olosuhteissa. Silti sai busailijan kiinni. No vinkkinä sen verran että kyseisen mp seriffin suorituksia voi katsoa esim tältä kaudelta täältä: http://www.rr-uutiset.com/2008....emid=44
Löytyy sijalta viisi. Ja vinkiksi sen verran että Staffanin tämän hetken virkapyörä on yksi niistä siviilimallisista R1:sistä...
Toden totta! myös eräs tuttavani oli tehnyt viikko sitten pääkaupunkiseudulla havainnon musta/harmaasta K8 jeppe busasta, kyllä niillä on sitten hyvä maku.
...... No mutta jos kaveri tykkää pyörästään niin paljon että liittyy Busanisteihin ja antaa myönnytyksiä kavereilleen.
Quadron kirjoitti:Noi kaverit on siinä ilkeitä että jos niitä pääsee suorilla karkuun ne ottaa mutkissa kiinni, ihan sama mitkä pyörät on alla..
Ihailtavaa on katella miten kundit pyörittelee mopoja hitaissa vauhdeissa ja pienissä tiloissa.
pitää piru vie todella paikkansa. oltiin poliisin harjoitusradalla kaverin kans pieksänmaalla päivän ajokoulutuksessa menneenä kesänä. hyvä päivä kaikin puolin. näin myös " steffin ajoa " nimi kyl staffan.et se siitä. kiitän opetuksesta mp-poliisia.