On kaverit tilannu.. tuli nopeasti ja vastaavat sivuillaan kysymyksiin jos palaa vihreä valo.. jonkin sortin online päivystys.. pieni firma koittaa tehdä itelleen markkinarakoa. palvelu on hyvää.Ekoteko kirjoitti:Tää on.Heksa kirjoitti:onko kukaan tilannu renkaita tuolta?
Ihan ok:lta vaikuttaa oli setti misukan PR3 n. 7¤ kalliimmat kuin ReifenVersandista, niin menköön sitten ton verran kotimaan yrittäjälle.
Pienet kysymykset.
- Sciensic83
- Viestit: 61
- Liittynyt: 07 Huhti 2011, 22:42
- Paikkakunta: Raahe
-
109-1317649016
kiitti jälleen, kesä näyttää pelastuvan.jarim kirjoitti:Just noin, eli:mopokuume kirjoitti:Suomentakaa minulle liukulaakereiden tilaus, jos lohkossa lukee BBBBB ja kamparussa ABBBB ja kiertokanget on L2322R, niin minkä väriset laakerit minun täytyy tilata? ei vain jotenkin aukea tänään.
Meniskö?
musta,ruskea, rukea, ruskea, ruskea
BA = Black
BB = Brown
Veivien laakerit sitten vastaavasti, katso veivistä koodi (1 tai 2) ja vertaa kampuran 2332 koodeihin.
Onko tietoo minne kannattaisi viedä penkin päällys korjattavaksi,kun on sattunut kulumaan kulmat siitä tankinkupeesta puhki? Mielellään korjais tuon kun on valkoisella nahalla päällystetty ja iso busan logo ommeltuna siihen.Jos jollain kokemuksia jostain verhoilijasta ja mielellään Oulun seudulta niin vaihtoehtoja vaan tulemaan.
Jos/kun löydät korjaajan niin kerrohan eteenpäin, tarvetta olisi itselläkin!Pakma kirjoitti:Onko tietoo minne kannattaisi viedä penkin päällys korjattavaksi,kun on sattunut kulumaan kulmat siitä tankinkupeesta puhki? Mielellään korjais tuon kun on valkoisella nahalla päällystetty ja iso busan logo ommeltuna siihen.Jos jollain kokemuksia jostain verhoilijasta ja mielellään Oulun seudulta niin vaihtoehtoja vaan tulemaan.
Ylinopeus pitää poissa pahanteosta
+200 MPH & +100 m/s CLUB FINLAND (224.4 mph + 108.37 m/s)
Jari // GSX1400R '0x tuned by TT-Motorsport
+200 MPH & +100 m/s CLUB FINLAND (224.4 mph + 108.37 m/s)
Jari // GSX1400R '0x tuned by TT-Motorsport
Satula Ilkka, Otavantie 8, 37800 TOIJALAPakma kirjoitti:Onko tietoo minne kannattaisi viedä penkin päällys korjattavaksi,kun on sattunut kulumaan kulmat siitä tankinkupeesta puhki? Mielellään korjais tuon kun on valkoisella nahalla päällystetty ja iso busan logo ommeltuna siihen.Jos jollain kokemuksia jostain verhoilijasta ja mielellään Oulun seudulta niin vaihtoehtoja vaan tulemaan.
040 584 3020
ennen kova, ehkä vielä joskus...
-
109-1317649016
jarim kirjoitti:Pakma kirjoitti:Onko tietoo minne kannattaisi viedä penkin päällys korjattavaksi,kun on sattunut kulumaan kulmat siitä tankinkupeesta puhki? Mielellään korjais tuon kun on valkoisella nahalla päällystetty ja iso busan logo ommeltuna siihen.Jos jollain kokemuksia jostain verhoilijasta ja mielellään Oulun seudulta niin vaihtoehtoja vaan tulemaan.
Jos/kun löydät korjaajan niin kerrohan eteenpäin, tarvetta olisi itselläkin!
ihan googlella...tuolta tai ainakin osaavat neuvoa sellasen joka varmasti osaa tehdä
tehnykkin moposatuloita
SMR
No jos säästää haluaa niin huolellinen puhdistus jamopokuume kirjoitti:Jatketaan tyhmien kysely, onko edelleen niin että vasta vaihtamani kansipahvi on kertakäyttö kamaa, eli nyt kun tuli purettua joudunko ton kansipahvikin vaihtamaan tollainen comet monikerros härpäke oli välissä, autopuolellahan joskus vuonna 1000, oli tapana aina uusia.
molemmin puolin ja nippuun.Ylinopeus pitää poissa pahanteosta
+200 MPH & +100 m/s CLUB FINLAND (224.4 mph + 108.37 m/s)
Jari // GSX1400R '0x tuned by TT-Motorsport
+200 MPH & +100 m/s CLUB FINLAND (224.4 mph + 108.37 m/s)
Jari // GSX1400R '0x tuned by TT-Motorsport
-
109-1317649016
eli uusi laitetaan, en jaksa oikein liimojen kanssa leikkiä, muutenki menee tiivisteet uusiksi. Kiitos jälleen tuhannesti.jarim kirjoitti:No jos säästää haluaa niin huolellinen puhdistus jamopokuume kirjoitti:Jatketaan tyhmien kysely, onko edelleen niin että vasta vaihtamani kansipahvi on kertakäyttö kamaa, eli nyt kun tuli purettua joudunko ton kansipahvikin vaihtamaan tollainen comet monikerros härpäke oli välissä, autopuolellahan joskus vuonna 1000, oli tapana aina uusia.molemmin puolin ja nippuun.
-
tenhulttio
- Viestit: 500
- Liittynyt: 05 Elo 2008, 09:46
- Paikkakunta: Tyrnävä
-
109-1317649016
En tuosta mitään tiedä, mutta mitä lueskelin, niin metallipahveihin saadaan käyttökertoja tuolla cementillä, jonkun mukaan uusin tiivisteisin ei tarvis jos muutoin pinnat kunnossa, houkuttelevahan tuo hinta on 20¤ pullo= useampi kannen irroitus samalla pahvilla.tenhulttio kirjoitti:Eihän tuo copper casket oo varsinaisesti liima. Ja TFM:ssä sitä laitetaan uusiinkin tiivisteisiin.
Tomppa kirjoitti:Minkälaiset vastukset tarvii laittaa led-vilkuille? Takavalossa led vilkut, mutta mukana tulleet vastukset ei auttanu vaan tikkaa kun aropupu.
EDIT: pitänee perehtyä sähkötekniikkaan, että tietää sarjaan- ja rinnankytkennän eron...
Vaihda vilkkurele lediystävälliseen, esim mallia tämä
Sen jälkeen saa laitta sellaiset vilkut kuin huvittaa, tasanen räpsytys


