Pienet kysymykset.

Kaikki yleiset höpötykset ja jutut jotka eivät sovi muihin foorumeihin tänne..
Avatar
hanhiha
Viestit: 400
Liittynyt: 30 Tammi 2008, 09:43
Paikkakunta: kaustinen

Viesti Kirjoittaja hanhiha »

hanhiha kirjoitti:...paljonko gen2 keulan vakio korkeus...ja mistä sen mitan saa parhaiten mitattua...nimim.pyöräjotontissa.. :oho:
Tätä tietoa edelleen vailla...jos joku jolla keula korkeus on vakio vois kivana tyyppinä mitata esim.etuakselista alakolmioon välin... :p
Member of IBA Finland ry
jamppa83
Viestit: 7
Liittynyt: 22 Elo 2012, 09:50
Paikkakunta: Huittinen

Viesti Kirjoittaja jamppa83 »

Alakolmion alimmasta kohtaa, putken ulkoreunan puolelta akselin keskelle 42,3cm
Avatar
hanhiha
Viestit: 400
Liittynyt: 30 Tammi 2008, 09:43
Paikkakunta: kaustinen

Viesti Kirjoittaja hanhiha »

jamppa83 kirjoitti:Alakolmion alimmasta kohtaa, putken ulkoreunan puolelta akselin keskelle 42,3cm
Tänx :mosh:
Member of IBA Finland ry
Avatar
ysi-ärrä
Viestit: 974
Liittynyt: 19 Tammi 2010, 19:54

Viesti Kirjoittaja ysi-ärrä »

Tässä nyt arpoo onko tässä mitään järkiä taasen? Meinaan pistin pyörän myyntiin ja halukkaita tuntus olevan, mut kuitenki arveluttaa et kannattaako tätä myydä ku on tuo leimattu turbokin kylessä. Mut siltiki haluaisin gen2:sen. Mut toisaalta saahan näihin edullisesti katesarjoja jos vaikka silleen päivittäs kakkosen lookkiin. En tiiä petkele. Onhan tää kyllä niin perkeleen hyvä ja toimii hienosti ja tehoakin ihan riittämin katukäyttöön.
337kmh/ 1609m ,Joensuu 2012
Avatar
PeeKee
Viestit: 327
Liittynyt: 28 Kesä 2006, 01:34
Paikkakunta: Jyväskylä
Viesti:

Viesti Kirjoittaja PeeKee »

ysi-ärrä kirjoitti:Tässä nyt arpoo onko tässä mitään järkiä taasen? Meinaan pistin pyörän myyntiin ja halukkaita tuntus olevan, mut kuitenki arveluttaa et kannattaako tätä myydä ku on tuo leimattu turbokin kylessä. Mut siltiki haluaisin gen2:sen. Mut toisaalta saahan näihin edullisesti katesarjoja jos vaikka silleen päivittäs kakkosen lookkiin. En tiiä petkele. Onhan tää kyllä niin perkeleen hyvä ja toimii hienosti ja tehoakin ihan riittämin katukäyttöön.
sinähän vastasit jo omaan kysymykseen. Eli kannattaa pitää nykyinen. :p
Avatar
ysi-ärrä
Viestit: 974
Liittynyt: 19 Tammi 2010, 19:54

Viesti Kirjoittaja ysi-ärrä »

Aivan, oisinkin laittanut tän tekstin osioon syvimmät ajatukseni,jos sellainen ois :) . No katellaan ny mitä tapahtuu.
337kmh/ 1609m ,Joensuu 2012
107-1089231881

Viesti Kirjoittaja 107-1089231881 »

ysi-ärrä kirjoitti:Aivan, oisinkin laittanut tän tekstin osioon syvimmät ajatukseni,jos sellainen ois :) . No katellaan ny mitä tapahtuu.

Kuules Jonne' älä nyt vaan hukkaa mopoos mistään hinnasta.. hommaa gen 2 keula ja katesarja... tulee halvemmaks ja ei harmita jälestäpäin. Tommosta ja noin hyvää et ikuna saa enää jos hävität sen... usko pois.. viikon gen2 tuntuu hyvältä ja sen jälkeen vanha suola rupee janottaan... :arskat:

Ps. Jos en olis investoinut niin kovin koneisiin ja uuteen autoon niin hakisin mopos het parempaan talteen




Edited By Ksthb on 1374096085
Avatar
blackbusa
Viestit: 542
Liittynyt: 03 Huhti 2009, 19:09
Paikkakunta: harjavalta

Viesti Kirjoittaja blackbusa »

Päivitä Jonne katteet ja keula mieleiseks ja pidä toi tbo vaan nii ei jää sit harmittaan ;) ei se vaihtamalla parane... ps. Kokemusta on... tosin vielä syvemmän kuilun kautta mitä sulla ajatuksena :D
Heksa
Viestit: 1190
Liittynyt: 06 Heinä 2008, 19:51

Viesti Kirjoittaja Heksa »

huoliiko turbo pyöriä kukaan, siis oikeella hinnalla...
kaikki turbot joita on/oli koko viime talven myynnissä on viäkin myymättä... sama ongelma on pyörillä joissa gen2 kone/ muut "sekasikiöt" myös jukkiksen vanha "rominiumi" on viä myymättä...
oma pyörä on nyt muutettu samaan kuosiin ku tehtaalta ja lähtee kiertoon... katotaan mitä tulee tilalle
Vain hd kelpaa suomessa rakenneltuna muut ei.
SMR
Avatar
ysi-ärrä
Viestit: 974
Liittynyt: 19 Tammi 2010, 19:54

Viesti Kirjoittaja ysi-ärrä »

Kiitoksia neuvoista :D Sitä tarvii vaan aina välillä jotain touhuumista. Otetaanpa pyörä äkkiä pois myynnistä.
337kmh/ 1609m ,Joensuu 2012
Avatar
Tomppa
Viestit: 630
Liittynyt: 17 Maalis 2006, 13:11
Paikkakunta: Hämeenlinna

Viesti Kirjoittaja Tomppa »

ysi-ärrä kirjoitti:Kiitoksia neuvoista :D Sitä tarvii vaan aina välillä jotain touhuumista. Otetaanpa pyörä äkkiä pois myynnistä.
:thumbup:
SMR

Busanistit +200mph Club Finland
Avatar
jamonaattori
Viestit: 166
Liittynyt: 25 Joulu 2007, 10:56
Paikkakunta: Kouvostoliitto/Stadi

Viesti Kirjoittaja jamonaattori »

ysi-ärrä kirjoitti:Tässä nyt arpoo onko tässä mitään järkiä taasen? Meinaan pistin pyörän myyntiin ja halukkaita tuntus olevan, mut kuitenkin

Samaa miettinyt koska aivan turha kampe ku ei tuu ajettua ja ajopäiville ei koskaa pääse ku työt yms rajoittaa.eihän tuo tallissa mitää maksa mut olisihan se parempi jos joku sais nauttia tost vaparivoimasta enemmän.mut eihän kukaan maksa tarpeeksi tuommoisesta paketista joka on rakennettu huolella ja on toimiva peli.
SMR
Avatar
Jukkis
Viestit: 2818
Liittynyt: 21 Elo 2005, 17:10
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja Jukkis »

Oon ratkassu ongelman siten että busalla ajetaan alkukesä tuppi nurin 7600km.. ja loppu kesä vetellä... ja aika vaan ei taho riittää kun kivaa on ja ei haittaa vaikka ois viileetä niin lämppäriä isommalle :blues:
BMW S 1000XR 2016

ex:ät K3,K6,K7,K8,K9,L0,L1,K8,L1,L3,L4...
President of team jukkis
Corvette C4
http://galleria.busanistit.org/v....pg.html
sam77
Viestit: 320
Liittynyt: 25 Heinä 2007, 12:56
Paikkakunta: Vantaa

Viesti Kirjoittaja sam77 »

Muistaako kukaan, mihin hintaan gen2:sta sai viime talvena?

edit. Siis käytettynä




Edited By sam77 on 1374856993
Hopee on nopee?
Galleria
Avatar
blackbusa
Viestit: 542
Liittynyt: 03 Huhti 2009, 19:09
Paikkakunta: harjavalta

Viesti Kirjoittaja blackbusa »

sam77 kirjoitti:Muistaako kukaan, mihin hintaan gen2:sta sai viime talvena?

edit. Siis käytettynä
siinäpä ne oli suunnilleen samoissa kun nyt on hinnat :smoking: ite sillon ennen joulua olin hommailemassa ja kyllä nyt on samaa luokkaa hinnat ei oo paljon heilahdellu eikä muuttunut mihinkään! :cool:

hintahaarukkaa kyllä tuntuis olevan melko tavalla, yllättävänkin isoja eroja mielestäni!
Vastaa Viestiin