Se on sitten siinä

Kaikki yleiset höpötykset ja jutut jotka eivät sovi muihin foorumeihin tänne..
Avatar
Esabusa
Viestit: 273
Liittynyt: 23 Touko 2004, 23:46
Paikkakunta: Lohja
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Esabusa »

Tässä on sitten pienen Suomi-tourneen ja matkatestin tulos.

Tätä on pohdittu ja tätä vastaan on pyristelty ihan tosissaan .... vai mitä Tepa?
Päätös oli tehty jo ennen toisen päiväreissun loppua. Kuskin selkä ja kartanlukijan jalat eivät vain kestä :angry: . Minkäs teet. Pakko vain myöntää faktat faktoiksi ja päästää irti.

Mopoilua on tullut harrastettua vuosia ja se on vaatinut paljon mutta antanut myös paljon. Busaa voittanutta ei allekirjoittaneelle tule eteen, ja näitähän on kokeiltu mallia jos toistakin.
Muistiin jää paljon eikä pienimpänä se mahtava tunne kun kääntää kahvaa.... siinä pääsee äkkiä pidemmänkin jonon ohi.

Yksi mieleenpainuvimmista tilanteista oli Saksassa kun painuttiin virkavallan ohi vielä rajoitetulla osuudella. Ei tullut Stop and Pray-valo päälle vaan vihervalkoisen kuskilta peukku ylös.

Noh niitä positiivisia muistoja riittää monenkin tuopin ajaksi..... itselle ei vain tuoppi maistu suuremmin enää sitten viimekesän.

Nykyisen Kultsin on rakentanut Liljebladin Taneli ja Vittaniemi on hänet säätänyt, olihan siellä Pörrönkin sormet pelissä. KIITOS teille. Uskomattomia heppuja. Ei pidä unohtaa Artsia eikä Tepaa, kaikkia en voi tähän luetella, mutta uskomatonta porukkaa .... Busanistit,

Mopoilua koetettiin jatkaa tänä kesänä keskiviikkoajeluilla yms. mutta ei vain enää kestänyt ajella kaikkia nimismiehenkiharia ja muita mutkaisia pyykkiautoja.

Toki meidät saattaa jossain vaiheessa nähdä jonkin museovehkeen päällä. Ajomatkat vain jäävät huomattavasti lyhyemmiksi. Niin kauan ajellaan Kultsilla kunnes se saa jostain hyvän kodin. Tiedä vaikka Suvirannassa vielä ehtisi poikkeamaan.

Mutta pysykää ojien välissä ja kumipuoli pääsääntöisesti tien pinnalla.
Adios. :musik
Esa

2002 2xSS1000
2003 3xSS1000, BB1500
Avatar
Titaani
Viestit: 887
Liittynyt: 27 Syys 2006, 20:32
Paikkakunta: Vaasa

Viesti Kirjoittaja Titaani »

Harmittavaa että joudut luopumaan niin mukavasta harrastuksesta ja pyörä on kaunis kun...
Ps. Ei meinaa sun ex bluetrain kumi pysyä tiessä kun hapettaa.
SMR - team

UltraTurbo 597rwhp/1.6Bar
Avatar
Tomppa
Viestit: 630
Liittynyt: 17 Maalis 2006, 13:11
Paikkakunta: Hämeenlinna

Viesti Kirjoittaja Tomppa »

Näin se menee! Aika aikaansa kutakin! Ja ei muuta kuin iso käsi, oot hieno mies! Palataan ja morjenstellaan! :)
SMR

Busanistit +200mph Club Finland
Avatar
Esabusa
Viestit: 273
Liittynyt: 23 Touko 2004, 23:46
Paikkakunta: Lohja
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Esabusa »

Noin!

kyllästyin vaihtotarjouksiin ja vein Kultsin liikkeseen. Eli Se tosiaan oli sitten siinä.
Vaikka oli näinkin hyvä keli ajaa.... ei se oikein enää maistunut.

Kuvaavaa ehkä tässä reissussa oli, että viimeinen moikkaus motoristille oli Salon nurkilla ja tietysti ORMU Busalle ja kuskille.

Titaanille se Bluetrain oli hyvä ja toivottavasti palvelee sinua vielä pitkään.

Tompalle vieläkin harmittaa se Itellan sotku, mutta selvitettiinhän sekin.

Näin Busanistitakki sai meitsin päällä viimeisen ulkoilutuksen tänään ja nyt se pestään ja ripustetaan arkistoon.

Varokaa niitä saviklönttejä ja sarvipäitä näin syksyn aikana. Nopeasti sujuvaa rospuuttokautta ja lempeitä tulevia ajokausia kaikillenne.

:vilkutus:
Esa

2002 2xSS1000
2003 3xSS1000, BB1500
Avatar
MGa
Viestit: 735
Liittynyt: 25 Touko 2005, 00:23
Paikkakunta: Turku
Viesti:

Viesti Kirjoittaja MGa »

Voi hitto Esa ei ehditty sitten käydä siellä ajelulla...
Sun ex-sininen K8 on saanut minulta hyvän kodin, joskin nykyään "diablo" vaatteissa jos Salon seudulla satut näkemään tutun rekkarin.
Kaikkea hyvää teille!




Edited By MGa on 1410714868
Faster than a Fast thing going really Fast
Busat
Muita kuvia
Vastaa Viestiin