
Vilkkujen polttimot - Mitä kokoa?
Tilasin busaan kirkkaat vilkkujen linssit ja polttimot pitää vaihtaa samalla keltaisiksi/oranssiksi. Oletan että polttimot on ihan standardikokoja ettei tarvi alkaa suzuki-jälleenmyyjältä tilailemaan. Mitkä nuo polttimoiden koot siis on että voin jostain tarvikekaupasta ne hakea? Kai se tämäkin tieto Googlella tai rempparompulta löytyisi, mutta kokelenpa silti ensin täältä. 

Noniin takavilkkujen lasit tuli ja hain kaupasta oranssit polttimot ja ajattelin nopeasti heittää ne kiinni. Homma menikin persiilleen kun polttimot ei suostukaan menemään paikallensa. Busan polttimon kannassa olevat pikkunystyrät on tarkalleen vastakkaisilla puolilla toisistaan. Tarvikepolttimossa ne taas on about klo 12 ja klo 5 kohdilla. Onko noissa jotain eri standardeja?
Normihomma. Kirkkaissa polttimoissa on nystyrät erilailla kuin keltaisissa. Nysvää siitä keltaisesta se yksi nystyrä pienemmäksi vaikka viilalla ja survo paikoilleen. Toimii.Macoshark kirjoitti:Noniin takavilkkujen lasit tuli ja hain kaupasta oranssit polttimot ja ajattelin nopeasti heittää ne kiinni. Homma menikin persiilleen kun polttimot ei suostukaan menemään paikallensa. Busan polttimon kannassa olevat pikkunystyrät on tarkalleen vastakkaisilla puolilla toisistaan. Tarvikepolttimossa ne taas on about klo 12 ja klo 5 kohdilla. Onko noissa jotain eri standardeja?

Ylinopeus pitää poissa pahanteosta
+200 MPH & +100 m/s CLUB FINLAND (224.4 mph + 108.37 m/s)
Jari // GSX1400R '0x tuned by TT-Motorsport
+200 MPH & +100 m/s CLUB FINLAND (224.4 mph + 108.37 m/s)
Jari // GSX1400R '0x tuned by TT-Motorsport
Macoshark kirjoitti:hain kaupasta oranssit polttimot
Polttimoissa kandeis sijoittaa silver visioneihin, oranssit paistaa ikävästi läpi sieltä kirkkaasta klasista ???
silverit
Edited By Timppa on 1187024605
<span style='font-size:9pt;line-height:100%'>"I Reject Your Reality & Substitute My Own"</span>, Adam Savage
Oletteko huomanneet miten teidän mopoissa on nuo lamppujen kannat? Webistä kun etsin infoa niin tuosta PY21W kannasta on näköjään kaksi versiota. Nuo mun kaupasta ostamani lamput missä ne nystyrät ei ole täysin vastakkaisilla puolilla on eurospeksin mukaiset ja mun busa haluaa jenkkispeksin mukaiset lamput joissa ne nystyrät on täysin vastakkaisilla puolilla.
Tässä vielä kuva eurospeksin mukaisesta kannasta joka ei mun bussiin käy.
Edited By Macoshark on 1187027673
Tässä vielä kuva eurospeksin mukaisesta kannasta joka ei mun bussiin käy.
Edited By Macoshark on 1187027673